Króciec, obudowa termostatu, termostat, kompletny - STAHLTER - T010.87 - SKODA FELICJA - z obudową termostatu

  • Producent: Termot
  • Dostępność: Zapytaj o produkt lub patrz zamienniki w opisie produktu

Cena za szt · Zawiera VAT

27,00 zł

Brak produktu

  • Koszt wysyłki: od 9,00/11,00 zł Zobacz koszty dostawy
  • Dostawa w Cieszynie: od 6,00 zł
  • Koszt wysyłki zagranicznej od: 38,00 PLN
Termostat do układu chłodzenia
Producent: STAHLTER - Termot
Numer: T010.87

Wyprodukowano w Polsce
Wysoka jakość!!

Każdy silnik zaprojektowany jest tak, aby pracował w ściśle określonej temperaturze (tolerancja temperatury otwierania termostatu powinna się mieścić w przedziale od ±1,5°C do ±3,0°C).
Ze względu na ograniczenie emisji szkodliwych związków chemicznych, jak najniższe zużycie paliwa oraz utrzymanie maksymalnej sprawności silnika, istotne jest jak najszybsze uzyskanie jego właściwej temperatury i utrzymywanie jej niezależnie od zmieniających się warunków pracy.
Dodatkowo, w zimie, właściwa temperatura silnika zapewnia dobre ogrzewanie wnętrza pojazdu.
Aby spełnić te wymagania i uniknąć zniszczenia silnika, w układzie chłodzenia niezależnie od pory roku, musi pracować sprawny i dobrej jakości termostat.

W naszych termostatach zastosowaliśmy czynnik roboczy o wysokim przewodnictwie cieplnym, co w połączeniu z odpowiednią konstrukcją sprężyn i innych jego elementów roboczych, powoduje szybkie reakcje na zmiany temperatury silnika (np. spowodowane jazdą pod górę).

W silnikach, w których odpowietrzenie układu chłodzenia jest utrudnione, oraz w tych, w których nie ma odpowietrzenia w innym miejscu układu, zastosowaliśmy zawory odpowietrzające, eliminujące przecieki przy zamkniętym zaworze, w trakcie rozruchu silnika. W niektórych konstrukcjach silników powoduje to skrócenie czasu dojścia do ich optymalnej temperatury.

W termostatach Stahlter zastosowaliśmy materiały odporne na korozję nie tylko w warunkach otoczenia, ale również w różnorodnych, niekorzystnych warunkach pracy w silniku (wysoka temperatura, czynniki chemiczne).


W celu uzyskania małych wahań temperatury silnika, spowodowanych gwałtownym dopływem zimnej cieczy z chłodnicy w chwili otwarcia termostatu, opracowaliśmy przy użyciu technik komputerowych optymalny kształt zaworu.

Zastosowane przez nas stożkowe sprężyny umożliwiają znaczne przesuwanie się dolnego zaworu, co nie pozwala na zablokowanie otwierania termostatu. Dzięki temu podwyższa to jego trwałość i niezawodność i umożliwia uzyskanie dużego skoku zaworu i dzięki temu lepszego przepływu czynnika chłodzącego przy wysokich temperaturach.

 

Zamiennik:
OE VAG - 047121121
AQ - 047121121 (METAL-INCAR)
MERA -
047121121
VIKA - 047121122


Zastosowanie:
SKODA
Felicja 1.3 MPI


Obudowa termostatu w systemie
zabezpieczenia wkładu segerem/pierścieniem (nie jest mocowany na dwóch "uszkach" plastikowych).


Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego termostatu lub poszukujesz innej części, wówczas prosimy o kontakt z obsługą sklepu.

weryfikator


Ocena: 1 10

weryfikator

Produkty z tej samej kategorii

Termostat - STAHLTER - 52655.88 - FORD / MAZDA

24,00 zł

Termostat - STAHLTER - 52655.88 - FORD / MAZDA

Ford: Cougar, Escort, Fiesta, Focus, Mondeo, Orion, P100, Scorpio, Srierra, Transit
Mazda: 121, Tribute

zobacz

15,01 zł

Termostat - STAHLTER - C019.87 - FIAT Cinquecento 700 - wkład naprawczy

AUTOBIANCHI: Y10
FIAT: Brava/Bravo, Cinquecento, Doblo, Fiorino, Marea, Palio, Panda, Punto, Seicento, Siena, Stilo, Strada, Tempra, Tipo, Uno
LANCIA: Ylpsilon

zobacz